Seriózne nebankové pôžičky

Vyberte si s nami len seriózne spoločnostiUvažujete nad pôžičkou, našli ste výhodnú ponuku, ale bojíte sa o ňu požiadať, pretože je sprostredkovaná nebankovými spoločnosťami? Tento článok by mal odsunúť nabok vaše predsudky voči týmto spoločnostiam a vzbudiť vo vás pocit dôvery. Pretože, ak viete koho o financie požiadať, aké podmienky akceptovať a aké naopak už nie, neriskujete žiadne obalamutenia.

Nebankové pôžičky sú často porovnávané s tými bankovými a ako hlavná výhoda bankových sa uvádza, že sú výhodnejšie. To nemusí byť tak celkom pravda. Prečo? Pretože ktorá banková spoločnosť vám poskytne napr. bezúročné, bez registra alebo bez dokladovania príjmu alebo dokonca pre nezamestnaných? Toto všetko sú jedine nebankové pôžičky, ktoré poskytujú tieto spoločnosti.

Nebankové spoločnosti vám ponúkajú viac produktov než banky a za zjednodušených podmienok. Okrem toho môžete nájsť aj výhodné úrokové sadzby, výhodné doby splatnosti a výhodné  spoločnosti. Výhodné a hlavne seriózne nebankové spoločnosti poskytujú pôžičky aj na stránke dole. Všetky spoločnosti na tejto stránke dostali licenciu od Národnej banky Slovenska, ktorá licencie udeľuje len tým spoločnostiam, ktoré splnili všetky podmienky, ktoré stanovuje. Pre vaše uistenie si zoznam nebankových spoločností s licenciou môžete pozrieť priamo na internetovej stránke NBS.

Typy

Na základe nasledujúceho delenia sami uvidíte, že nebankové pôžičky vám poskytujú oveľa viac produktov a možností ako bankové spoločnosti. Široká paleta produktov spôsobuje, že o ne žiada stále viac a viac ľudí. Možno presvedčíme aj vás.

Ihneď, do 24 hodín

Nebankové pôžičky ihneď resp. do 24 hodín sú jediné bleskurýchle úvery na slovenskom trhu. Ak používame adjektívum „bleskurýchle“, vôbec nepreháňame, pretože môžu byť na vašom účte už do 10 minút od schválenia vašej žiadosti poskytovateľom. Označujeme ich aj ako úvery do 24 hodín, pretože maximálna doba vybavenia môže byť práve 24 hodín. Viac však nie. Dokážu vám sprostredkovať až 500 eur, s tým, že ich môžete splácať až 3 mesiace. Nebankové spoločnosti ako Ferratum alebo Pôžičkomat poskytujú sumy do 350 eur, ale so splatnosťou max do 31 dní. Ich úroková sadzba sa pohybuje okolo 25%, no v rámci nich môžete natrafiť aj na bezúročné pôžičky. Sú dostupné aj pre nezamestnaných, bez registra či bez dokladovania príjmu.

Rýchle

Rýchle nebankové pôžičky sú také, ktoré si môžete vybaviť už do 7 dní. Požiadať môžete až o 6 000 eur! Splácať môžete až 84 mesiacov. Úroková sadzba sa pohybuje okolo 23%.

Klasické pôžičky majú svoje výhody a nevýhodyKlasické

Možno si myslíte, že klasické pôžičky s výhodným úrokom poskytujú len banky. Je to čiastočne pravda, pretože banky v súčasnosti nahodili trend, kde ponúkajú vysoké úvery s úrokom pod 2%. Avšak už aj nebankové spoločnosti ponúkajú s úrokovou sadzbou pod 10%, čo ponúkajú niektoré banky. Okrem toho, klasické môžete získať za zjednodušených podmienok. Napríklad bez dokladovania príjmu, ako aj bez registra – v tom prípade hovoríme o americkej pôžičke, kde je potrebné ručiť nehnuteľnosťou. Mimo tejto sú tu klasické, pri ktorých si môžete počítať až do 100 000 eur a splácať môžete až 30 rokov.

Mimo týchto troch základných typov môžete požiadať aj o špeciálne, ktoré sú dostupné jedine vďaka nebankovým spoločnostiam a ktoré počarujú skutočne každému žiadateľovi, aj takému, ktorý si myslí, že mu v jeho súčasnej situácii nikto nič nepožičia.

Bez dokladovania príjmu

Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu sú veľmi často využívané, pretože pri tomto type nemáte povinnosť dokladovať príjem. Jednotlivé nebankové spoločnosti vás môžu maximálne požiadať o uvedenie čistého mesačného príjmu avšak nemusíte to dokladovať a dokonca si to ani nikto nebude overovať. Sú vhodné pre nezamestnaných, pre zamestnaných s nízkym príjmom, prípadne tým žiadateľom, ktorí sa vyhýbajú dokladovaniu príjmu z rôznych iných dôvodov. Sú dostupné v nižších aj vyšších sumách.

Bez registra

Nebankové pôžičky bez registra sú vhodné pre tých žiadateľov, ktorí niekedy mali úver, prípadne stále nejaký majú, ale ich splátky neboli v súlade s mesačnými ustanoveniami spoločnosti, v ktorej o peniaze požiadali. Ak nesplácate pravidelne mesačné splátky, dostanete zápis do registra dlžníkov, ktorý je dostupný každým spoločnostiam. Tieto sa môžu na základe týchto informácií rozhodnúť, či vám financie poskytnú alebo nie. Je viac ako isté, že bankové spoločnosti vám peniaze neposkytnú, pokiaľ nedokážete vysoký príjem, zatiaľ čo nebankové spoločnosti vám poskytnú úvery bez registra.

Pre nezamestnaných

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných sú také, ktoré nenájdete nikde inde. Nie sú dostupné len nezamestnaným, ale aj dôchodcom, ženám na materskej, študentom, živnostníkom a všetkým ostatným žiadateľom, ktorí hľadajú najprístupnejšiu pôžičku na trhu.

Bezúročné

Stretli ste sa niekedy s tým, aby vám banky poskytli úver bez úroku? Nie? Ani my. Ale nebankové spoločnosti vám poskytnú nebankové pôžičky bez úroku. Ide hlavne o spoločnosti Ferratum a Pôžičkomat, ktoré vám pri vašej prvej žiadosti cez nich úplne odpustia úrok. Ferratum vám poskytne do 150 eur a Pôžičkomat do 80 eur.

Spôsoby získania

Viete ako získať nebankové pôžičky? Možností máte oveľa viac, než vám ponúkajú bankové spoločnosti. Môžete požiadať telefonicky, kedy budete priamo v spojení s pracovníkom danej spoločnosti a s ním sa dohodnete na jednotlivých krokoch. Osobne môžete požiadať zriedkavo, pretože majú len málokedy svoje kamenné pobočky, ktoré je možné fyzicky navštíviť. Ak však takú nájdete, bez problémov tam môžete požiadať. Ide napríklad o spoločnosť Quatro.

Nebankové pôžičky online sú veľmi rozšírené. Prečo? Pretože sú veľmi rýchle, zachovávajú vašu anonymitu a okrem toho ušetria váš čas, pretože nemusíte ísť žiadať do pobočky, ale urobíte tak napríklad priamo z domova alebo z hocijakého iného miesta, kde máte prístup na internet. Neoľutoval ich ešte ani jeden zákazník.

Ďalšia možnosť, ktorú môžete využiť sú nebankové sms pôžičky. Tie majú výhodu, že nepotrebujete prístup na internet. Stačí vám mobilný telefón a minimálny kredit na odoslanie sms žiadosti. Keďže mobilný telefón vlastní v dnešnej dobe skoro každý, samotná sms žiadosť by nemala byť problémová. Avšak tento spôsob je pomalší, než ostatné spôsoby, vybavenie žiadosti môže trvať aj 4 dni a ani samotné vypísanie žiadosti nie je najrýchlejšie. Nevýhodou môže byť aj to, že niektorí sprostredkovatelia si žiadajú online registráciu predtým, ako požiadate o sms úver, prípadne si požadujú vysoké poplatky za sprostredkovanie.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek spôsob požiadania resp. pre akúkoľvek pôžičku, dúfame, že vaše rozhodnutie nebudete ľutovať. Ak by ste chceli vedieť ešte viac, prekliknite sa na túto stránku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *