Najlacnejšie PZP online

Aký typ vozidla máte? Na základe toho získate lacné PZP online

Ako ste v tématike PZP zbehlý? Keďže na našu stránku sa môže dostať hocikto, znalejší či menej znalý, dovolíme si začať všeobecnými charakteristikami tohto typu poistenia. Povinné zmluvné poistenie je jedna z povinností, ktorú nesmie podceniť resp. zanedbať nikto. Teda ak vlastní nejaký typ vozidla, ktorý podlieha poisťovacej povinnosti. Keďže je zákonom stanovené, v prípade jeho nerešpektovania a neuzatvorenia vás môžu postihnúť vysoké finančné sankcie. Prvým prípadom sankcie môže byť to, ak vás náhodne zastaví policajná hliadka a požiada vás o preukázanie všetkých dokladov. Ak to nebudete mať kompletné, hrozia vám vysoké pokuty.

Doklady sú kompletné, ak sa v nich nachádza potvrdenie o uzatvorení poistenia. Ak ich nemáte, môžete počítať ak s niekoľko stoeurovou pokutou. O vaše úspory sa môžete ukrátiť aj vtedy, ak hoci aj neúmyselne spôsobíte dopravnú nehodu s takýmto nepoisteným vozidlom. Je jedno či ide o automobil alebo motocykel. Budete povinný zaplatiť škodu vášho vozidla, iných vozidiel, ktoré utrpeli škodu práve kvôli vašej chybe. K tomu ešte aj jednorazovú pokutu, ktorá sa môže vyšplhať až do niekoľkých miliónov eur. Myslíme, že do takejto situácie by sa dobrovoľne nechcel dostať nikto. Tak ak aj vy vidíte rozdiel v tom, či zaplatíte niekoľko desiatok eur za ročné poistenie vozidla alebo niekoľko stoviek za jednorazovú pokutu prípadne milióny eur za zavinenie škodovej udalosti, poistenie nezanedbávajte. Kde zohnať to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie?

Najlacnejšie je práve PZP online

Ak potrebujete zákonné poistenie, nemusíte už chodiť po pobočkách rozličných poisťovacích spoločností. Mali by ste vedieť, že najlacnejšie PZP uzatvoríte online cez vyznačený odkaz. Po otvorení si predchádzajúceho odkazu budete presmerovaný na inú stránku. Tá vám poskytne to najlepšie riešenie na celom Slovensku. Medzi výhody patrí to, že vaše poistenie získate rýchlo, lacno a bez zbytočného prehovárania zainteresovaných pracovníkov konkrétnych poisťovní. Hlavne, ak patríte k takému typu ľudí, ktorí sa nechajú ľahko prehovoriť. Vtedy by posledný bod mohol zavážiť natoľko, že si za vaše poistenie auta priplatíte aj niekoľko stoviek eur.

To, aby vás nikto neobalamutil a neobral o peniaze vám zabezpečí porovnanie cien online.

Ochráňte vaše autoPorovnanie cien poistenia

Jedinou metódou, ako nájsť najlacnejšie poistenie a zároveň ušetriť hodiny času, je práve využiť porovnanie online. Úspory, ktoré môžete touto metódou získať, nie sú zanedbateľné, hlavne, ak vám ide o ušetrenie financií. S PZP online môžete ušetriť až stovky eur. Možno sa vám to zdá sprvoti prehnané. Faktom však je, že na základe porovnania prídete na to, že jedna poisťovňa vám môže na vaše vozidlo vytvoriť cenu cez 300 eur  a iná poisťovňa, ktorú by ste možno zďaleka obišli, vám ponúkne poistenie za 80 eur! Ušetriť 220 eur je predsa úžasné.

Okrem stoviek eur môžete ušetriť aj hodiny času. Je rozdiel, či sa rozhodnete pre povinné zmluvné poistenie po osobných stretnutiach alebo online. Samozrejme strata času závisí aj od toho, či si chcete jednotlivé poistenia porovnať. V tom prípade musíte navštíviť viacero pobočiek, čo vám vašu stratu času len znásobí. Jedno stretnutie vychádza na polhodiny, ak nie viac, a to isté by ste museli podstúpiť možno aj šesťkrát. Teda ak by ste chceli, aby výsledky boli čo najobjektívnejšie. Stránka vám objektívne porovnanie PZP poskytne do niekoľkých minút, bez toho, aby ste opúšťali váš domov alebo bez toho, aby ste museli kontaktovať každú poisťovaciu spoločnosť zvlášť. Pre porovnanie je potrebné, aby ste vyplnili jeden formulár, na základe ktorého vám budú vypočítané cenové ponuky na vaše vozidlo.

Nezabudnite aj na nasledujúce údaje

Do formulára o výpočet ceny je potrebné vypísať niektoré konkrétne údaje o vozidle, ale aj o jeho majiteľovi. Ide o tzv. poistnú kalkulačku. Preto, ak neviete spamäti údaje o poisťovanom vozidle, nachystajte si technický preukaz vozidla. Nevyhnutné zadať bude napríklad:

 • výkon motora, ale aj jeho objem,
 • najväčšia prípustná hmotnosť,
 • prevádzková hmotnosť,
 • rok výroby,
 • model a továrenská značka vozidla,
 • typ paliva atď.

Majiteľ vozidla musí vyplniť údaje ako:

 • dátum narodenia,
 • číslo vodičského preukazu,
 • či spôsobil nejakú nehodovú udalosť a koľko času už od nej uplynulo.

Cena môže byť ovplyvnená aj inými faktami, napríklad:

 • či máte dieťa do 15 rokov
 • alebo či platíte iný typ poistky
 • alebo či máte účet v OTP banke,
 • či ste držiteľom ZŤP preukazu,
 • ako aj ďalšími.

Všetko podstatné však nájdete v danom bezplatnom formulári. Formulár je na webe Uzavripzp.sk .

Porovnanie PZP online uskutočňujete zadarmo a nezáväzne. To znamená, že nie ste povinný si o nejaké poistenie nevyhnutne požiadať. Takže porovnávajte, porovnávajte a porovnávajte.

Ak už v súčasnosti máte poistenie, tak je najprv nutná jeho výpoveď. A to najneskôr 6 týždňov pred výročným dňom.

Pre aké vozidlá je povinné?

Najväčšia chyba, ktorej sa vodiči a žiadatelia poistenia dopúšťajú, je tá, že si myslia, že povinné zmluvné poistenie auta je jediné, ktoré je povinné. Netreba však zabúdať na to, že je aplikovateľné a povinné aj na:

 • motocykle,
 • poľnohospodárske vozidlá,
 • vysokozdvižné vozíky,
 • prípojné vozidlá atď.

Máte ohľadom povinného zmluvného poistenia stále nejaké nejasnosti? V tom prípade sa môžete obrátiť na stránku, ktorú sme vám predstavili hlavne v kontexte požiadania a porovnania, no môžete v nej aj priamo klásť vaše otázky, na ktoré vám bude čo najrýchlejšie odpovedané prípadne si kliknite tu a budete presmerovaný na iný relevantný text o povinnom poistení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *