Poistná kalkulačka na presné ceny

Viete ako správne použiť poistnú kalkulačku?Poistná kalkulačka je internetový nástroj, ktorý bol vyvinutý, aby pomohol každému majiteľovi vozidla rýchlo a presne zistiť výpočet ceny PZP na vozidlo, ktoré potrebuje. Jednotlivé ponuky sa môžu viac či menej líšiť. A tento unikátny produkt vám presne tieto rozdiely ukáže. Nemusí ísť len o centové alebo niekoľko jednoeurové rozdiely, ako by vám mohli tvrdiť pracovníci jednotlivých konkurenčných poisťovní. Bez problémov môžete natrafiť na také ponuky, ktorých rozdiel môže presiahnuť aj niekoľko stoviek eur. V takom prípade sa už oplatí zmeniť povinné zmluvné poistenie, napríklad na Uzavripzp. Ochráni vas pri nebezpečných situáciach na cestách.

Kde vykonať výpočet?

Tento nástroj nájdete skoro na každej stránke jednotlivých poisťovacích spoločností. No čo všade nenájdete, je kalkulačka, ktorá vám vygeneruje výpočet ceny PZP na vaše vozidlo. A to rovno z viacerých poisťovní. To znamená, že k dispozícii by ste mali zoznam ponúk poisťovní, ktoré zodpovedajú vášmu vozidlu. Najlacnejšie PZP nájdete aj vďaka kalkulačke online. Prečo práve na tejto stránke? Pretože spolupracuje so všetkými inštitúciami, ktoré vám ponúkajú zabezpečenie vozidla. A aj preto, lebo výpočet pomocou tohto online nástroja je tá najrýchlejšia cesta na zistenie objektívnych cien týchto inštitúcií.

Prečo je najrýchlejšia?

Urobiť si výpočet ceny PZP pomocou kalkulačky online je skutočne rýchlejšie než si možno myslíte. Z iných metód, ktoré môžete využiť je to dokonca najrýchlejšie, a to z týchto dôvodov:

Šetrite si svoj časPretože nestrácate čas

Poistná kalkulačka vie zásadne ušetriť váš čas. Navyše, ak si ju zvolíte na stránke, ktorú sme vám odporučili, svoj čas ušetríte ešte niekoľkonásobne. Chodenie po pobočkách môže byť pre mnohých z nás otravné, hlavne, ak si predstavíte, koľko toho treba pochodiť. O to otravnejšie to je, ak zistíte, že v meste, kde sa nachádzate, sa všetky pobočky nenachádzajú. Alebo sú od seba veľmi vzdialené, čo vaše vybavovanie ešte viac predĺži.

Jedna konzultácia vás môže obrať aj o polhodiny času a tých polhodiniek budete musieť obetovať niekoľko. Horšie je, ak všetko vybavujete po odchode z roboty a musíte to robiť na úkor voľného času. Ak však využijete výpočet ceny PZP pomocou kalkulačky, všetky tieto kroky môžete vynechať. Výsledky budete mať do niekoľkých sekúnd od vypísania prvotného formulára, ktorý máte sfinalizovaný do 10 minút.

Pretože zbytočne nemíňate

Možno si to neuvedomujete, ale do nákladov si môžete naúčtovať aj tie peniaze, ktoré ste minuli v štádiu prieskumu. Je nutné zaplatiť cestu do pobočky, v niektorých prípadoch aj presuny medzi nimi. Možno si ku koncu poviete, že už nevládzete. Týmto spôsobom by ste sa mohli pripraviť o tú najvýhodnejšiu a najlacnejšiu ponuku. Tak si zvolíte takú možnosť, ktorá vyšla z vášho prieskumu víťazne, no v reáli by víťaznou určite nebola. Práve poistná kalkulačka vám rýchlo a hlavne zadarmo urobí výpočet zabezpečenia vášho vozidla. Okrem toho vám zobrazí, že možno výhodnejší balíček môžete mať za lacnejšie než úplne jednoduchý balíček. A aj to, že ceny sa môžu skutočne líšiť až v stovkách eur.

Tak čo je pre vás príjemnejšie? Stráviť hodiny vášho času v pobočkách poisťovní alebo si pomocou poistnej kalkulačky urobiť výpočet všetkých ponúk? A to z domu a do 10 minút? Zaplatiť za zákonom stanovené poistenie vášho vozidla stovky eur? Alebo si pomocou tohto jedinečného nástroja zistiť, že to isté môžete mať o niekoľko stoviek eur lacnejšie? Podľa nás je odpoveď jasná. Konečné rozhodnutie je však vždy len na vás.

Zadajte všetky povinné údajeFormulár na zistenie ceny

Na výpočet ceny PZP pomocou kalkulačky je potrebné vypísať formulár, na základe ktorého sa to všetko spustí. Do neho treba vypísať konkrétne informácie o vozidle, ktoré vyčítate aj z jeho technického preukazu. Ďalšou dôležitou časťou formulára sú aj niektoré údaje o majiteľovi vozidla. Napríklad niektoré údaje z vodičského preukazu, dátum narodenia, miesto bydliska atď. Rovnako sú vo formulári dôležité aj niektoré špeciálne informácie. Tie sa môžu javiť ako zvláštne, ale ktoré môžu mať vplyv na to ako bude výsledná cena PZP vyzerať. Napríklad či máte deti do 15 rokov, či máte účet v OTP banke atď.

Je to ozaj jednoduché!

Ak ste vypísaný formulár odoslali a pred sebou už máte systematicky zobrazené výsledky, môžete o nejakú ponuku hneď aj požiadať. Jednoducho – a to obyčajným kliknutím na ňu. Doplníte ešte niekoľko informácii pre poisťovňu a na mail vám bude doručená:

  • dočasná zelená karta,
  • údaje na zaplatenie faktúry,
  • ale aj návrh a podmienky zmluvy.

Zaplaťte to do 30 dní, ináč zmluva aj dočasná karta zaniknú a vaše vozidlo ostáva nepoistené. Po zaplatení faktúry vám na domácu adresu bude doručená originál zelená karta. Tá bude platná na také obdobie, na aké ste povinné zmluvné poistenie uzatvorili. Potrebné je nosiť túto kartu pri sebe vždy, keď používate vozidlo, na ktoré sa vzťahujú, ináč vám hrozia pokuty.

Poistná kalkulačka je výborný nástroj, ktorý je určený na presný výpočet ceny jednotlivých ponúk poisťovní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *